KÉSZ - Civil evangelizációs egyesület
iroda@keesz.hu | +36 1 328 0164
Látnivalók keresése
Győri csoport


A helyi csoport megalakulásakor és ma is a spirituális és kulturális tevékenységeket helyezzük előtérbe, melyben a havonkénti előadások dominálnak. Fontosnak tartjuk a zarándoklatok szervezését, melyek minden keresztény értékrendet hirdető és elfogadó embertársunk számára nyitottak. A Szűzanya kérésének megfelelően minden első szombaton reggel 8 órakor közös szentmisén veszünk részt, melyen szép számmal jelen vannak nem KÉSZ-tagok is. Az engesztelés része a szentáldozás, majd a szentmisét követő rózsafüzér közös elimádkozása. 2009 óta karitatív, segítő tevékenységet is folytatunk határon innen és határon túl. Több alkalommal hozzájárultunk a Győr-Bácsa Egyházközség nyári táboroztatásához, anyagi segítséget adtunk a felvidéki II. Rákóczi Ferenc-szobor újjáépítéséhez. Jó kapcsolatot ápolunk a KDNP győri csoportjával, így több alkalommal csatlakoztunk az általuk – elsősorban Erdélybe – szervezett kirándulásaikhoz. Ezek az utak a segítés mellett a nemzet egységét kívánják hangsúlyozni. 1992-től a KÉSZ-hangversenyek Győr kulturális színfoltját képezték, 2013 óta jótékonysági hangversenyeink bevételéből rászoruló közösségeket támogatunk a Győri Filharmonikus Zenekar bevonásával (pl. Böjte Csaba árvái, Nagycsaládosok Országos Egyesülete, Autista Otthon Alapítvány). A 25 év alatt számos olyan rendezvényt tartottunk, melyek a győri lakosság számára is közérdeklődést váltottak ki. Talán szerénytelenség nélkül kimondhatjuk, hogy a győri KÉSZ tevékenysége elismert a városunkban.

hírlevelek:
2015. júniusi szám itt
2015. decemberi szám itt
2017. májusi szám itt

alakulás ideje: 1992
csoport elnöke: dr. Ottófi Rudolfné
elérhetőség:
ottofi[kukac]t-online.hu, 96/332-504
székhely: 
9030 Győr, Dinnyés u. 32.
rendezvények helye: Széchenyi István Egyetem Apáczai Csere János Kar – Apor Terem, 9021 Győr, Liszt Ferenc u. 42.
taggyűlések helye: Dr. Barsi Ernő Terem, 9022 Győr, Liszt Ferenc u. 42.
Szervezett programok
Az oldal sütiket használ működéséhez. Az oldal használatával elfogadja adatvédelmi szabályzatunkat.